Wyposażenie cukierni - maszyny do ciasta francuskiego

Wyposażenie cukierni - maszyny do ciasta francuskiego
Wypieki wykonane z ciasta francuskiego wyróżniają się charakterystycznymi właściwościami ciasta. Jego struktura jest bowiem warstwowa, na co mają wpływ obecność dużej ilości tłuszczu i odpowiednie wałkowanie. Ciasto francuskie można zarówno kupić niemal w każdym sklepie spożywczym w gotowej wersji zapakowanej w foliowe opakowanie, jak i samodzielnie wykonać, co jest zadaniem dość czasochłonnym i wymagającym sporych umiejętności. Rzecz ma się jednak zgoła inaczej w przypadku cukierni o charakterze przemysłowym, ponieważ zakres i sposób ich działania wymuszają zakup nowoczesnych maszyn do ciasta francuskiego składających się na daną linię do produkcji ciastek. Znajdują się one w bogatej ofercie polskiego producenta maszyn cukierniczych Hasborg.

Ciastka francuskie - dlaczego warto? 

Przy użyciu ciasta francuskiego można wykonać różny typ wypieków zarówno słodkich, jak i słonych. O ile w przypadku domowego pieczenia lub w ramach działalności niewielkiej cukierni wystarczające jest to zakupione w sklepie lub wykonane ręcznie, to cukiernie przemysłowe wymagają specjalistycznych urządzeń odpowiadających za produkcję, formowanie i pieczenie ciastek francuskich. Wypieki te mogą być zarówno nadziewane, jak i obtoczone cukrem (niekiedy też cynamonem). Jeśli chodzi o wykorzystanie ciasta francuskiego w cukierni, ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia. Chyba każdy z Was może pochwalić się swoim własnym pomysłem na wykonanie pysznych ciastek francuskich.

Maszyny do ciasta francuskiego 

Właściciele cukierni przemysłowych decydujący się na realizację konkretnego przepisu muszą wziąć pod uwagę zróżnicowane możliwości określonych maszyn do ciasta francuskiego. Użycia innych sprzętów będą wymagać linie do ciastek tworzące wypieki nadziewane, a jeszcze innych ciastka otoczone lub posypane samym cukrem. Marka Hasborg dostarcza szeroki wybór wysokiej jakości maszyn, dzięki czemu z łatwością wyposażycie posiadaną cukiernię i zyskacie możliwość produkcji ogromnej ilości wypieków. Oferowane przez tego polskiego producenta maszyny są energooszczędne i mogą pracować w trybie ciągłym, a przy tym gwarantują otrzymanie wysokiej jakości wypieków.