Zobacz również

Dębowe dyby - interesujący dodatek wystroju

Dębowe dyby - interesujący dodatek wystroju Asortyment drewnianych produktów do wyposażenia wnętrz jest kojarzony najczęściej z meblami takimi jak stoły, krzesła, ławy czy hokery. Ponadto w różnego typu karczmach, pubach czy restauracjach widzimy również meble barowe, regały i lady z litego drewna, które są opatrzone oryginalnym stylem oraz wykończone z dużą precyzją. Rzeźbione i wykrawane elementy dodają im ozdobności, a przy tym podkreślają góralski charakter. Wnętrze z meblami biesiadnymi potrzebuje jednak nie tylko na co dzień używanych elementów jak np.: stół, ale też dodatków, które uzupełnią je i podkreślą stworzoną aranżację. Mowa tutaj nie tylko o dekoracjach takich jak żyrandole, wieszaki czy okiennice, ale również o dybach. Czy dębowe dyby mogą być ozdobą?

Dyby powstały raczej nie po to, by przyozdabiać pomieszczenia. Ich funkcję w zna chyba każdy. Jednak czasy zakuwania w dyby dawno minęły i nie należy ich negatywnie kojarzyć z wymierzaniem kary. Dziś stanowią one raczej atrakcyjny element wykończeniowy, ponieważ wiadomo, że nikt nie cierpi z ich powodu, nie ważne czy zasłużenie czy nie. Dyby z drewna dębowego stają się dekoracja, którą można umieścić nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz, w ogrodzie, na tarasie. Pasują świetnie do drewnianych chat, budynków. To dodatek wystroju, przy którym goście czy turyści lubią sobie robić zdjęcia. Z pewnością dębowe dyby nie pełnią żadnej innej funkcji poza ozdobną, ale warto nimi uzupełnić drewniane wyposażenie lokalu czy ogrodu.

Producenci drewnianych mebli, zwłaszcza tych biesiadnych, lubią nawiązywać swoimi produktami do dawnych czasów. Dyby są pewnego rodzaju reliktem, który kojarzymy z przeszłością. Meble i dodatki z drewna nie muszą być sztampowe oraz przewidywalne. Warto nadać aranżacji charakteru umieszczając w niej np.: dębowe dyby, subtelnie wykończone i celowo postarzane.

POWIĄZANE PORADY

Drewniane meble do ogrodu - jakie wybrać?

Drewniany komplet ogrodowy to zazwyczaj meble o góralskim, biesiadnym charakterze, które robią się coraz popularniejsze w urządzaniu wnętrz, ogrodów czy tarasów. Naturalne materiały zawsze są mile widziane w aranżacji
Drewniany regał w przedpokoju

Drewniany regał w przedpokoju

Regał wykonany z drewna to element wyposażenia, które niemal wszędzie można ustawić. Posiada on praktyczne funkcje, ponieważ pomieści wiele przedmiotów, a nawet wyeksponuje je w wyjątkowy sposób. Regał z bali drewnianych wyr&

POWIĄZANE WPISY

Akwadrat Studio - Projektowanie wnętrz Rzeszów

Akwadrat Studio - Projektowanie wnętrz Rzeszów

ul. Sympatyczna 7 Rzeszów woj. Podkarpackie
Zapraszamy wszystkich Państwa do zapoznania się z ofertą rekomendowanego przedsiębiorstwa Akwadr
http://www.akwadratstudio.pl/
Ilość odwiedziń: 1148
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 18.05.2022
Data dodania: 31.05.2018
projektowanie i a...